Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowany szlak przerzutowy narkotyków do Skandynawii

Data publikacji 11.05.2015

Funkcjonariusze CBŚP przy współpracy z Izbą Celną w Olsztynie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali przemycić znaczną ilość narkotyków z Polski do Skandynawii. Ponad 4 tys. działek amfetaminy ukryte było w samochodzie, a konkretnie w baku na paliwo. Kurier z Elbląga wpadł w ręce funkcjonariuszy w drodze na prom w Świnoujściu. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Do zatrzymania kuriera doszło 7 maja br. około 17:00 na drodze krajowej nr 7, w okolicy miejscowości Nowy Dwór Gdański. Funkcjonariusze CBŚP wraz z miejscowymi policjantami zablokowali jeden pas ruchu, którym jechał w stronę Śwonujścia mieszkaniec Elbląga. Stamtąd promem miał dopłynąć do Skandynawii. Mężczyzna przewoził narkotyki ukryte w zbiorniku paliwa. W baku jego auta funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4 kilogramy amfetaminy zapakowanej w foliowe torebki. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na ponad 120 tys. złotych.

Następnego dnia, na terenie zakładu pracy w okolicy Elbląga, policjanci zatrzymali również wspólnika mężczyzny. Obaj mężczyźni byli zaskoczeni dynamiczną akcją Policji.

Prokuratura Rejonowa w Malborku, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, postawiła mężczyznom zarzuty usiłowania przemytu znacznej ilości narkotyków, czego mieli dopuścić się wspólnie i w porozumieniu.

Sąd Rejonowy w Malborku, na wniosek prokuratora, zastosował wobec obu mieszkańców Elbląga 3-miesięczny areszt. Za przestępstwo, którego się dopuścili, zatrzymanym grozi kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni trafili do zakładu karnego.

Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Olsztynie / mw)

 

Powrót na górę strony