Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź: atestacja koni 2015

Data publikacji 11.05.2015

Zakończyła się coroczna atestacja policyjnych koni. 6 rumaków z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji tomaszowskiej komendy z siedzibą w Smardzewicach przeszło ją pomyślnie. Ostatni etap atestacji odbył się 8 maja br. na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi.

Zarówno funkcjonariusze, jak i konie, pełniący służbę w tej jednostce musieli wykazać się umiejętnościami przed komisją. Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowania tłumu. Dlatego też podczas atestacji jeźdźcy i konie musieli zaprezentować m.in. umiejętność jazdy w szykach, w różnego rodzaju konfiguracjach.

Dużą sztuką jest panowanie nad rumakami w niecodziennych dla koni warunkach – przy huku petard, w dymie, zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Jeźdźcy i ich rumaki spisali się na medal – cała siódemka przeszła pomyślnie atestację i otrzymała atest na najbliższy rok. Warto dodać, że już po raz kolejny podczas atestacji „gościnnie” wystąpiły także konie ze Straży Miejskiej z Łodzi.

(KWP w Łodzi / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 15.11 MB)

Powrót na górę strony