Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 12.05.2015

Prudniccy policjanci uratowali życie 30-letniemu mieszkańcowi gminy Biała. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy informując, że zaraz skoczy z dachu. Oficer dyżurny szybko ustalił miejsce pobytu dzwoniącego. Natomiast skierowani na miejsce policjanci sprowadzili bezpiecznie mężczyznę na ziemię.

Wczoraj (11 maja) tuż przed godziną 21:00 dyżurny  Komendy Powiatowej Policji w Prudniku odebrał niecodzienny telefon. Jego rozmówca powiedział, że zaraz skoczy z dachu. Funkcjonariusz w trakcie rozmowy z mężczyzną szybko ustalił miejsce, w którym ten się znajdował.

Dyżurny o całej sytuacji natychmiast powiadomił policjantów z miejscowego posterunku policji, pogotowie oraz straż pożarną. W tym samym czasie funkcjonariusz cały czas prowadził rozmowę z mężczyzną, aż  do momentu przybycia na miejsce policjantów oraz służb ratunkowych.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze wykorzystując chwilę nieuwagi złapali niedoszłego samobójcę. Następnie sprowadzili go z dachu trzypiętrowego budynku. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gminy Biała.

Zdecydowane działaniu policjantów najprawdopodobniej uratowało życie 30-latka.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony