Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

XXVIII eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” zakończone

Data publikacji 12.05.2015

Najlepszym policjantem XXVIII eliminacji wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” został asp. Rafał Filosek z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. II miejsce zajął st. sierż. Bartosz Wiśniewski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W dniach 7-8 maja 2015 r. w Toruniu odbyły się XXVIII eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Uczestniczyli w nim policjanci z wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji województwa kujawsko-pomorskiego.

Podczas konkursu rozegrane zostały następujące konkurencje:

  • jazda sprawnościowa samochodem osobowym i jazda sprawnościowa motocyklem służbowym,
  • sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem na skrzyżowaniu,
  • test ze znajomości wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, wybranych zagadnień prawa karnego, procedury karnej, prawa o wykroczeniach, procedury wykroczeniowej, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych,
  • sprawdzian ze strzelania z broni służbowej i praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych.


Organizatorami konkursu na szczeblu wojewódzkim są Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy i Komendant Miejski Policji w Toruniu.

Współorganizatorami natomiast Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, w Toruniu i we Włocławku, niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego, Mundurowy Klub Motorowy Rzeczypospolitej Polskiej, Okręgowy Zespół Działalności Gospodarczej sp. z o.o Polskiego Związku Motorowego.

Patronat Honorowy nad tegorocznymi eliminacjami objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki.

Wyniki eliminacji przedstawiają się następująco:

I miejsce: asp. Rafał Filosek z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią,
II miejsce:st. sierż. Bartosz Wiśniewski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu,
III miejsce:sierż. szt. Łukasz Kamiński z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja