Oszuści zatrzymani przez policjantów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 12.05.2015

W policyjnym areszcie zatrzymano 3 mieszkańców Siedlec, którzy w jednym z banków na terenie miasta, posługując się sfałszowanymi zaświadczeniami o zarobkach i zatrudnieniu wyłudzili 2 kredyty oraz próbowali dokonać trzeciego tego typu przestępstwa. Za czyny te sprawcom grozi obecnie kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przed kilkoma dniami policjanci z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępstwami Gospodarczymi siedleckiej komendy uzyskali informację, że w jednej z placówek bankowych na terenie miasta kilku mężczyzn może próbować wyłudzić kredyt.

Informacje posiadanie przez policjantów w pełni się potwierdziły. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na podstawie sfałszowanych zaświadczeń usiłowali wyłudzić kredyt.

W trakcie wyjaśniania okoliczności związanych z tą sprawą ustalono, że podejrzani w ten sam sposób wyłudzili już dwa inne kredyty. Po tych dwóch przypadkach wyłudzeń, 36-letni  mężczyzna na którego nazwisko brane były pożyczki próbował wycofać się z tego procederu, jednak jego kompani, 39 i 29-latek nie pozwolili na to. Pozbawili swojego wspólnika wolności a następnie siłą i groźbami zmusili go do popełnienia kolejnego przestępstwa.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniach i przedstawieniu im zarzutów podejrzani zostali objęci dozorami policyjnymi. Za czyny te obecnie grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja