Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa

Data publikacji 12.05.2015

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową. Wspólne działania funkcjonariuszy z powiatu oleśnickiego i policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu doprowadziły do ustalenia miejsca gdzie przechowywane były elementy z kradzionych pojazdów z Polski i Niemiec oraz zatrzymania dwóch osób podejrzanych o paserstwo. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za tego typu czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej samochodu dostawczego. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sycowie prowadząc działania na drodze zatrzymali do sprawdzenia pojazd, którym podróżowało dwóch mężczyzn. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ujawnili w części ładunkowej kontrolowanego auta elementy karoserii samochodu osobowego w postaci m.in. tylnej części pojazdu, przedniej części podłogi i dachu. Funkcjonariusze sprawdzając dokładnie wszystkie elementy zauważyli celowo zeszlifowane numery identyfikacyjne. Na jednym z elementów pojazdu ujawniono fabryczną etykietę, z której odczytano specjalny numer. Kiedy dokonano jego weryfikacji okazało się, że pochodzi on z samochodu marki Audi A4, który został skradziony na terytorium Niemiec w maju br.

Mężczyźni w trakcie przesłuchania oświadczyli, że elementy te dostali od mechanika samochodowego, po czym mieli je wywieźć na złom.
 
Idąc dalej tym tropem funkcjonariusze z Sycowa wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu udali się pod ustalony wcześniej adres warsztatu. W trakcie przeszukania terenu posesji w powiecie oleśnickim ujawniono tablicę rejestracyjną ze skradzionego z terenu Niemiec we wrześniu 2014 roku samochodu marki Audi Q5 oraz elementy 3 kradzionych samochodów osobowych tej samej marki.
 
W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Przypomnijmy, że za tego typu czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony