Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka zapobiegła tragedii

Data publikacji 12.05.2015

Dyżurna z oławskiej komendy Policji zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść podczas majowego weekendu. Policjantka odebrała telefoniczne zgłoszenie od mężczyzny, który powiedział, że popełni samobójstwo i skoczy z mostu. Trafna analiza sytuacji oraz odpowiednie decyzje podjęte przez funkcjonariuszkę pozwoliły na szybkie ustalenie miejsca jego pobytu i udzielenie odpowiedniej pomocy.

Funkcjonariuszka odbierając zgłoszenie stanęła przed trudnym zadaniem. Desperat powiedział, że zaraz skoczy z mostu i zostawi tylko pożegnalny list dla syna. Kontakt z telefonującym był utrudniony, po tonie rozmowy dyżurna oceniła, że zgłaszający jest w bardzo złym stanie emocjonalnym. Rozmówca nie chciał podać swojego miejsca pobytu.

Policjantka działając pod presją czasu pokierowała rozmowę w taki sposób, że mężczyzna zgodził się w końcu podać miejsce pobytu, pod warunkiem, że będzie mógł porozmawiać tylko z dyżurną. Funkcjonariuszka podjęła szybką decyzję i wysłała na miejsce patrol z inną policjantką. Okazało się, że mężczyzna przebywał w mieszkaniu. Chcący targnąć się na własne życie był nietrzeźwy i miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Po konsultacji lekarskiej mężczyznę przewieziono do izby wytrzeźwień.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony