Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie nowej siedziby komisariatu Policji w Łososinie Dolnej

Data publikacji 12.05.2015

12 maja 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. Nowy obiekt o powierzchni użytkowej 167 m2 to nowoczesne, funkcjonalne miejsce pracy policjantów, a jednocześnie miejsce przyjazne dla interesantów, w tym także osób niepełnosprawnych. W Komisariacie Policji w Łososinie Dolnej pełnić służbę będzie 11 funkcjonariuszy.

12 maja br. o 13.00, w obecności insp. Jacka Fabisiaka - Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej mieszczącego się w kompleksie budynku wielofunkcyjnego.

Gospodarz uroczystości - insp. Marek Rudnik, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, po przywitaniu przybyłych gości, w podziękowaniu za owocną współpracę i zaangażowanie we wspólne działania na rzecz powstania nowej jednostki, wręczył okolicznościowe ryngrafy: Wójtowi Gminy Łososina Dolna -Stanisławowi Golonce, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie - insp. Jackowi Fabisiakowi oraz Staroście Nowosądeckiemu - Markowi Pławiakowi. Były ciepłe słowa, gratulacje i życzenia.

Następnie uroczystego przecięcia wstęgi i tym samym otwarcia nowego miejsca pełnienia służby dla funkcjonariuszy dokonali: Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jacek Fabisiak, Wójt Gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka, Starosta Nowosądecki Marek Pławiak, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. Marek Rudnik, Komendant Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej podkom. Bogdan Łęczycki.

W otwarciu komisariatu wzięli udział również inni, licznie przybyli goście, w tym przedstawiciele powiatowych i lokalnych władz samorządowych oraz mundurowi m.in. Komendant Powiatowy Policji w Bochni podinsp. Mariusz Dymura, nadinsp. Policji w stanie spoczynku Marek Hebda, insp. Policji w stanie spoczynku Bogdan Tabiś, insp. Policji w stanie spoczynku Henryk Koział oraz podinsp. w stanie spoczynku Władysław Sroka.

Budynek został poświęcony przez kapelana sądeckiej Policji, ks. Leszka Lipińskiego, który odmówił modlitwę. Następnie Komendant Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej podkom. Bogdan Łęczycki uroczyście odebrał klucze do nowego obiektu i zaprosił przybyłych gości do obejrzenia budynku. W obecności zespołu regionalnego, który uświetnił uroczystość, zwiedzający pomieszczenia służbowe mieli okazję zobaczyć, jak pracują policjanci w nowym komisariacie.

Funkcjonariusze przeprowadzili się do nowoczesnego, funkcjonalnego i atrakcyjnego architektonicznie budynku. Komisariat składa się z przestronnej recepcji, trzech nowoczesnych pomieszczeń biurowych, w tym do pracy zespołowej dla pionu prewencji i pionu kryminalnego. Ponadto w nowym budynku znajduje się serwerownia, pomieszczenia z zapleczem sanitarnym i pomieszczenie socjalne oraz szatnia dla policjantów. Teren wokół budynku to przestronny parking, zarówno dla samochodów policyjnych, jak i interesantów, a wszystko to objęte jest czujnym okiem kamer systemu monitoringu.

Oddany do użytku komisariat przeznaczony będzie dla funkcjonariuszy, którzy do tej pory pracowali w Komisariacie Policji z siedzibą w Tęgoborzy. Decyzja o przejęciu obiektu na potrzeby Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej została podjęta przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Jacka Fabisiaka we współpracy z Wójtem Gminy Łososina Dolna Stanisławem Golonka. Podstawą tej decyzji był zły stan techniczny budynku dotychczas użytkowanego, który w znaczący sposób utrudniał wykonywanie przez funkcjonariuszy obowiązków służbowych. Znalezienie nowej lokalizacji dla komisariatu było koniecznością.

Stosowne ustalenia i uzgodnienia trwały około 18 miesięcy i były prowadzone przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie insp. Jacka Fabisiaka i Wójta Gminy Łososina Dolna Stanisława Golonkę, przy czynnym udziale Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu insp. Marka Rudnika. Efektem wspólnie podjętych działań było zwiększenie powierzchni użytkowej przeznaczonej dla nowego komisariatu.

Środki na adaptację pochodziły z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Ponadto na wykonanie niezbędnych prac w budynku Zarząd Powiatu Nowosądeckiego przeznaczył środki finansowe w wysokości 30 tys. złotych. Natomiast sam budynek został użyczony przez Gminę Łososina Dolna, która jest jego właścicielem i udzieliła środków finansowych na prace adaptacyjne w wysokości ponad 64 tys. zł.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony