Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po godzinnej rozmowie odwiódł kobietę od samobójstwa

Data publikacji 15.05.2015

Dyżurny sierpeckiej jednostki, po ponad godzinnej rozmowie z kobietą, która chciała popełnić samobójstwo, namówił ją, by tego nie robiła. Policjant zorganizował także pomoc, która dotarła do miejsca zamieszkania kobiety.

Wczoraj po południu na telefon alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu  zatelefonowała zapłakana młoda kobieta prosząc o numer telefonu zaufania, gdyż życie nie ma dla niej sensu. Gdy tylko otrzymała numer telefonu rozłączyła się, jednak po chwili ponownie zadzwoniła informując, że chce jedynie porozmawiać z osobą zaufaną, gdyż ma myśli samobójcze i chce odebrać sobie życie.

Dyżurny mając świadomość, że kobieta potrzebuje pomocy, kontynuował rozmowę. Młoda osoba nie chciała podać ani swojego nazwiska, ani miejsca zamieszkania, a powodem takiego stanu psychicznego kobiety okazały się być problemy rodzinne. W trakcie prowadzonej rozmowy, pomocnik dyżurnego zaczął ustalać miejsce zamieszkania kobiety. Jak się okazało, mieszkającej na terenie powiatu rypińskiego. O wszystkim poinformowano dyżurnego sąsiedniej jednostki Policji, który na miejsce skierował patrol interwencyjny.

Dyżurny sierpeckiej komendy przez ponad godzinę kontynuował rozmowę z kobietą, do czasu aż ta poinformowała, że ktoś dzwoni do drzwi. Okazało się, że pomoc dotarła na czas, gdyż do drzwi kobiety zapukali właśnie rypińscy policjanci. Uspokojona kobieta pozostała pod opieką swojego męża.

(KWP w Radomiu / mw)

Czytaj również:

KWP w Olsztynie: Policjanci po służbie zapobiegli tragedii >>

KWP we Wrocławiu: Policjanci ruchu drogowego uratowali mężczyznę >>

Powrót na górę strony