Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował przyjaciółkę nożem - odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 15.05.2015

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 48-latek zatrzymany przez policjantów z VIII komisariatu w Łodzi. Mężczyzna jest podejrzany o ugodzenie nożem w szyję swojej byłej konkubiny. Kobieta wciąż walczy o życie. Jak się ponadto okazało, mężczyzna poszukiwany był listem gończym w celu odbycia kary.

13 maja 2015 r. po godz. 4:00 nad ranem policjanci z VIII Komisariatu pojechali na ul. Zarzewską w Łodzi, gdzie miało miejsce pokłucie nożem 38-letniej kobiety. Wcześniej pokrzywdzoną przewieziono do szpitala, a policjanci zajęli się ustalaniem świadków oraz oględzinami miejsca zdarzenia. W pewnej chwili na podwórzu posesji pojawił się mężczyzna, którego zachowanie zwróciło uwagę stróżów prawa. Człowiek ten miał zakrwawioną odzież i ewidentnie szukał jakiejś zguby. Podczas legitymowania 48-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli nie potrafił wytłumaczyć celu swojej wizyty. Szybko okazało się, że to były konkubent pokrzywdzonej, mający bezpośredni związek z zaistniałym zdarzeniem. Chwilę później stróże prawa znaleźli nóż ze śladami zaschniętej brunatnej substancji.

Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze odtworzyli prawdopodobny przebieg wydarzeń. 12 maja br. około godz.19.00 do mieszkania 38-latki przyszedł były konkubent, z którym mieszkała wcześniej w Zduńskiej Woli. W towarzystwie jeszcze jednej kobiety wspólnie pili alkohol. Późnym wieczorem 48-latek wraz ze znajomą wyszedł z mieszkania pozostawiając byłą konkubinę. Około godz. 2 :00 w nocy 38-latkę obudził odgłos autoalarmu w jej samochodzie zaparkowanym na podwórzu. Gdy kobieta zeszła na dół, zastała 48-latka majstrującego przy jej samochodzie. Po krótkiej wymianie zdań mężczyzna zaatakował dawną partnerkę. Grożąc zabójstwem pobił ją i skopał. Następnie napastnik ugodził 38-latkę nożem w szyję i uciekł. Ranna kobieta zawołała na pomoc 17-letniego syna, który powiadomił pogotowie ratunkowe. Pokrzywdzona została hospitalizowana, a lekarze wciąż walczą o jej życie.

Okazało się, że 48-latek poszukiwany był listem gończym w celu odbycia kary. W chwili zatrzymania miał w organizmie 1 promil alkoholu. 14 maja, po wytrzeźwieniu, zatrzymany usłyszał prokuratorski zarzut usiłowania zabójstwa. Za taki czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Decyzją sądu zatrzymany został aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Górna.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja