Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik edukacyjny „Bezpieczny sezon motocyklowy”

Data publikacji 17.05.2015

Na błoniach Stadionu Narodowego odbył się piknik edukacyjny „Bezpieczny sezon motocyklowy 2015”. W programie znalazły się atrakcje edukacyjne dla dorosłych, młodzieży i dzieci, przygotowane m.in. przez Policję, Państwową Straż Pożarną, Żandarmerię Wojskową i Straż Graniczną. Piknik otworzył Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Cezary Popławski.

Celem przedsięwzięcia, zorganizowanego przez Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, było promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym motocyklistów oraz kształtowanie postaw świadomego i bezpiecznego kierowania pojazdami. Adresatami pikniku byli przede wszystkim motocykliści, ale również inni uczestnicy ruchu drogowego – kierowcy, rowerzyści oraz piesi.

W programie znalazły się atrakcje edukacyjne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Odbyły się m.in.: prezentacje specjalistycznego sprzętu Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej, pokazy ratownictwa medycznego, prezentacje najnowszych motocykli, seanse kina 5D, konkursy edukacyjne, spektakl „Poczekalnia” grupy PaT oraz  koncert zespołu SKIBOB.

Wszyscy, którzy przyszli na piknik, mogli też m.in. poćwiczyć w strzelnicy pneumatycznej, sprawdzić swoje umiejętności na torze jazdy motocyklami, skorzystać z symulatorów: zderzeniowego, dachowania czy pochylenia motocykla.

Atrakcją był też przejazd motocyklistów ulicami Warszawy z Placu Teatralnego na błonia Stadionu Narodowego w asyście Motocyklowej Asysty Honorowej, a także pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

mg, wideo: Marek Szałajski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.2 MB)

Powrót na górę strony