Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śledczy udaremnili transport nielegalnego tytoniu do Anglii

Data publikacji 18.05.2015

Okazuje się, że „polska krajanka” i wyroby tytoniowe coraz częściej trafiają również na rynek europejski. Policjanci krakowskiej komendy wojewódzkiej specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej udaremnili transport 120 kg nielegalnej krajanki tytoniowej, która miała zostać nadana przesyłką kurierską do Anglii. To już kolejna akcja wymierzona w podziemny handel wyrobami akcyzowymi. Tylko w tym przypadku kwota uszczuplenia Skarbu Państwa szacowana jest na 160 tys. zł.

Śledczy z komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali 120 kilogramowy ładunek zawierający krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Udaremnienie nielegalnego transportu było możliwe dzięki pracy funkcjonariuszy. I tym razem zdobyte przez policjantów informacje okazały się w stu procentach trafne.

Ładunek który, finalnie miał trafić do Anglii został zatrzymany w punkcie nadania paczek kurierskich w Wieliczce.

Przypominamy, że to już kolejna realizacja wymierzona w podziemny handel wyrobami akcyzowymi. Tylko w tym przypadku kwota uszczuplenia Skarbu Państwa szacowana jest na 160 tysięcy złotych.

Sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony