Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał zarobić 2 tys. złotych, wpadł w zasadzkę Policji

Data publikacji 18.05.2015

Sławomir P. został zatrzymany przez kryminalnych z Targówka, gdy przyszedł do mieszkania starszej kobiety po odbiór pieniędzy. 46-letni mieszkaniec Pragi Północ usłyszy zarzut współudziału w usiłowaniu dokonania oszustwa na "funkcjonariusza CBŚ". Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

O tym, jak łatwo paść ofiarą oszustów przekonała się mieszkanka Pragi Północ. Do drzwi jej mieszkania zapukała kobieta, która podawała się za funkcjonariuszkę CBŚ. Podczas rozmowy była bardzo przekonująca i wzbudziła zaufanie swojej ofiary. Poprosiła o przekazanie pieniędzy, które miały posłużyć Policji w zatrzymaniu oszustów działających metodą na ,,wnuczka”. Według jej zapewnień, wszystkie pieniądze miały być po całej akcji zwrócone.

Pokrzywdzona kobieta wypłaciła z banku pieniądze, a następnie zaprosiła oszustkę do swojego mieszkania, gdzie przekazała jej 24 tys. zł oraz złotą biżuterię. Przyznała się też oszustce, że posiada jeszcze pewną kwotę na rachunku bankowym. W związku z tym ponownie została poproszona o ich wypłatę. Kobieta, przekonana o słuszności swojego postępowania, kolejnego dnia powtórnie udała się do banku, aby wypłacić pozostałe oszczędności. Zachowanie klientki banku wzbudziło zainteresowanie pracowników, którzy o swoich podejrzeniach powiadomili Policję.

Policjanci zareagowali natychmiast. Pouczyli pracowników banku o dalszym postępowaniu. Kobieta, z paczką otrzymaną od pracownika banku, wróciła do swojego mieszkania. Na miejscu czekali już policjanci, którzy wyjaśnili jej zaistniałą sytuację. Następnie, wraz z właścicielką mieszkania, oczekiwali na oszusta, który miał odebrać pieniądze.

Jakież było zaskoczenie Sławomira P., kiedy od kobiety odebrał paczkę z gazetami zamiast z pieniędzmi, a w mieszkaniu spotkał się z policjantami, którzy urządzili na niego zasadzkę. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za współudział w oszustwie grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KSP / mj)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.82 MB)

Powrót na górę strony