Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za przestępstwo finansowe

Data publikacji 18.05.2015

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwo finansowe. Obywatel Gambii, posługując się fałszywym, holenderskim paszportem, próbował wypłacić z rachunku ponad 30 tys. euro pochodzące z przestępstwa. 30-latek decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do zatrzymania obywatela Gambii doszło w jednym z banków w chwili, kiedy 30-latek próbował podjąć kolejne pieniądze z rachunku, na którym znajdowało się ponad 30 tys. euro pochodzące z przestępstwa. Mężczyzna chciał wypłacić środki finansowe, posługując się fałszywym, holenderskim paszportem. Gotówka na to konto trafiła z rachunku firmy, która - dokonując przelewu - nie zdawała sobie sprawy, że jej pieniądze na skutek ingerencji hakera zmieniły adresata.

Dzięki szybkim działaniom policjantów oraz śródmiejskiej prokuratury prowadzącej śledztwo w tej sprawie nie tylko zatrzymano na gorącym uczynku przestępstwa osobę podejrzewaną o jego popełnienie, ale zablokowano także rachunek bankowy, ratując tym samym zgromadzone tam pieniądze.

Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli również przy zatrzymanym mężczyźnie gotówkę w polskiej i obcej walucie. W trakcie prowadzonych czynności procesowych policjanci ustalili, że zaledwie kilka dni wcześniej 30-latek był zatrzymywany przez funkcjonariuszy z Ochoty, w związku z identyczną sprawą w innym banku. Wtedy próbował wypłacić pieniądze, posługując się własnym paszportem.

Obywatel Gambii usłyszał już zarzut. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śródmiejskiej prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 30-latka na trzy  miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony