Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za dewastację samochodów – ukradli ponad 40 emblematów samochodowych

Data publikacji 19.05.2015

Policjanci z Wałbrzycha bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie samochodów poprzez wyrywanie z nich emblematów oraz tablic rejestracyjnych. Funkcjonariusze ujawnili przy nich 42 sztuki emblematów. Sprawcy usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o dwóch osobach, które na terenie dzielnicy Piaskowa Góra uszkadzają samochody wyrywając z nich emblematy oraz tablice rejestracyjne. Natychmiast po otrzymaniu tej informacji funkcjonariusze ruszyli w pościg za podejrzanymi. W niespełna kilka minut mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi 20 i 22 - letni mieszkańcy Wałbrzycha. Policjanci zabezpieczyli przy nich 42 elementy samochodowe. Łącznie sprawcy zdewastowali ponad dwadzieścia pojazdów. 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Za tego typu czyny grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mo)

Powrót na górę strony