Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienia dla lubelskich policjantów

Data publikacji 20.05.2015

Z uznaniem Komendanta Głównego Policji oraz Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji spotkały się sukcesy zawodowe oraz zaangażowanie w służbę 17 policjantów z garnizonu lubelskiego. Funkcjonariusze odebrali dziś gratulację z rąk nadinsp. Dariusza Działo – Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Nagrodzeni policjanci wykazali się wzorową realizacją obowiązków służbowych.

Spotkanie odbyło się dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Dariusz Działo podziękował 17 funkcjonariuszom z garnizonu lubelskiego za wzorową i pełną poświęcenia służbę na rzecz społeczeństwa.

Dwoje policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie zostało wyróżnionych podziękowaniami i nagrodą Komendanta Głównego Policji. W imieniu nadinspektora Krzysztofa Gajewskiego gratulacje złożył im nadinspektor Dariusz Działo. Funkcjonariusze wykazali się zaangażowaniem w służbę, ogromną wiedzą oraz kreatywnością, która doprowadziła do zatrzymania w lutym br. 37-latka posiadającego ponad 11,5 kg marihuany. Dwójka funkcjonariuszy kilka dni później przyczyniła się również do przechwycenia ponad 10 kg amfetaminy.

Wśród wyróżnionych przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji znaleźli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, Sekcji Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Policjanci podczas codziennej służby wykazali się wzorowym realizowaniem powierzonych im obowiązków, a zaangażowanie, profesjonalizm i determinacja przyczyniły się do wielu sukcesów zawodowych. Wykonywane przez funkcjonariuszy zadania wymagały od nich odpowiedniego przygotowania oraz koordynacji działań na wielu płaszczyznach.  

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zostali nagrodzeni m.in. za zatrzymanie 45-letniego ob. Ukrainy. Niebezpieczny przestępca poszukiwany był przez Interpol za serię przestępstw narkotykowych oraz zabójstwo, którego dopuścił się na terenie Ukrainy.

Z uznaniem szefa lubelskiej Policji spotkały się również działania funkcjonariuszy z sekcji doskonalenia zawodowego. Policjanci wykazali się ogromnym zaangażowaniem przy organizacji m.in. wojewódzkich eliminacji III Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych oraz przy prowadzeniu szkoleń przygotowujących do zmiany przepisów KPK.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony