Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 33-latka za doprowadzenie do innej czynności seksualnej

Data publikacji 20.05.2015

Za doprowadzenie osoby do innej czynności seksualnej odpowie 33-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna dwa tygodnie temu na jednym z osiedli podbiegł do młodej kobiety i zakrywając dłonią jej usta zaczął ją obmacywać. Sprawcę rozpoznał na podstawie portretu pamięciowego policjant z IV komisariatu. Notowanego przez policjantów 33-latka zatrzymali kryminalni z KMP w Lublinie. Po usłyszeniu zarzutów, mężczyzna został aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 6 maja przed godz. 19.00  Jak relacjonowała policjantom zgłaszająca kobieta, wracała wtedy do domu. Rozmawiając przez telefon komórkowy zauważyła , że od dłuższego czasu idzie za nią jakiś mężczyzna. Kiedy znalazła się w pobliżu jednego z bloków, nieznajomy podbiegł do  niej i przycisnął do drzwi klatki schodowej.  By ta nie mogła wezwać pomocy, dłonią zakrył jej usta, po czym zaczął ją obmacywać.

Po chwili uciekł w nieznanym kierunku. Młoda kobieta tego samego o zdarzeniu opowiedziała policjantom na IV komisariacie. Ci rozpoczęli typowania sprawcy. Policjanci sporządzili portret pamięciowy napastnika, który trafił do lubelskich funkcjonariuszy. Jeden z nich, policjant z IV komisariatu,  właśnie na  jego podstawie, rozpoznał mężczyznę. Okazało się, że jest nim 33-letni mieszkaniec naszego miasta, już wcześniej notowany za inne przestępstwa, m.in. przeciwko życiu i zdrowiu.

33-latka zatrzymali w jego miejscu zamieszkania  policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Lublinie. Mężczyzna usłyszał zarzut  doprowadzenia osoby do innej czynności seksualnej. Sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony