Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o 89 km/h, od razu stracił prawo jazdy

Data publikacji 20.05.2015

44-latek z Bydgoszczy stracił prawo jazdy na 3 miesiące po tym, jak w terenie zabudowanym na obowiązującej "pięćdziesiątce" jechał 139 km/h. Jego wykroczenie zarejestrowali policjanci, patrolujący drogę radiowozem z wideorejestratorem. Kierowca, oprócz tego, że stracił prawo jazdy otrzymał 500 zł mandatu i 10 punktów karnych, zgodnie z taryfikatorem.

Do zdarzenia doszło pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów w ruchu drogowym (18.05.15) około 16:00 w Cotoniu, w powiecie żnińskim. To tam patrolujący drogę krajową nr 5 policjanci zauważyli szybko jadące osobowe audi. Jak się później okazało, kierowca pomimo wjechania w wyraźnie oznakowany obszar zabudowany w ogóle nie zwolnił. Mundurowi za pomocą wideorejestratora sprawdzili z jaką faktycznie prędkością jechał. Urządzenie pomiarowe wykazało, że kierowca miał na liczniku 139 km/h tam, gdzie obowiązuje ograniczenie do zaledwie 50 km/h.

Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Kierowcą okazał się 44-letni mieszkaniec Bydgoszczy, którego poinformowali o powodzie zatrzymania i o tym, że dopuścił się wykroczenia w ruchu drogowym. Na dowód naruszenia przez niego przepisów policjanci okazali nagranie na wideorejestratorze.

44-latek za to zachowanie na drodze został ukarany mandatem karnym oraz nałożono na niego zgodnie z taryfikatorem 10 punktów karnych. W myśl nowych przepisów, regulujących poruszanie się po drogach obowiązujących od 18 maja br., policjanci zatrzymali kierowcy również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.42 MB)

Powrót na górę strony