Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podlascy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Data publikacji 20.05.2015

Podlascy policjanci wspomagani przez antyterrorystów zatrzymali 10 osób podejrzanych o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Ośmiu mężczyzn i dwie kobiety zajmowali się m.in. handlem narkotykami i bronią oraz wyłudzaniem kredytów. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku, pracując pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku i wspomagani przez policyjnych antyterrorystów oraz mundurowych z terenowych jednostek Policji, w wyniku intensywnej pracy zatrzymali 10 osób podejrzanych o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Ośmiu mężczyzn i dwie kobiety w wieku 21-37 lat zajmowali się m.in. handlem narkotykami, bronią, wytwarzaniem papierosów bez znaków skarbowych akcyzy oraz handlem nimi, wyłudzaniem towarów na podstawie podrobionych dokumentów oraz wyłudzaniem kredytów i pożyczek bankowych. Swój proceder prowadzili od 2014 roku.

Zatrzymań dokonano m.in. w Białymstoku, Zambrowie i Łomży. Policjanci w trakcie przeszukań zabezpieczyli m.in. broń palną, w tym karabinek automatyczny Kałasznikow, strzelbę i rewolwer oraz amunicję do nich, a także ponad 16 kg amfetaminy, ponad kilogram marihuany, niemal 2 tony krajanki tytoniowej i linię produkcyjną do wytwarzania papierosów, 22 automaty do gier hazardowych, pieniądze, dokumenty oraz mienie: samochody osobowe i sprzęt rtv.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wobec siedmiu osób sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, a wobec dwóch pozostałych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Ostatniego z mężczyzn mundurowi zatrzymali wczoraj – jeszcze dzisiaj zostanie on doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Ponadto policjanci wystąpili do prokuratury o wydanie postanowień o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu podejrzanych na poczet obowiązku zadośćuczynienia pokrzywdzonym i ewentualnych grzywien. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja