Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia służb mundurowych "Torbyd 2015"

Data publikacji 21.05.2015

Pożar budynku w wyniku eksplozji podłożonego ładunku wybuchowego. To jedno z założeń ćwiczeń sztabowych, które odbyły się na terenie bydgoskiego „Torbydu”. W szkoleniu brali udział policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy.

Dzisiaj (21.05.2015 r.) rano na terenie bydgoskiego „Torbydu” oraz w Zespole Szkół nr 10 przy ulicy Karłowicza zostały przeprowadzone ćwiczenia sztabowe pod kryptonimem „Torbyd 2015”. W ćwiczeniach wzięli udział bydgoscy policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy. Głównym celem tych działań była weryfikacja rozwiązań dotyczących prowadzenia działań policyjnych w warunkach sytuacji kryzysowej na terenie obiektów użyteczności publicznej, ocena procesu decyzyjnego dowódcy akcji policyjnej oraz doskonalenie współdziałania z podmiotami pozapolicyjnymi i służbami ratowniczymi.

Tłem do ćwiczeń były następujące założenia: Około godziny 08:30 dyżurny bydgoskiej policji otrzymuje informację o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie byłego lodowiska „Torbyd” w Bydgoszczy. Chwilę później następuje eksplozja bomby. Dowódca akcji w porozumieniu z innymi podmiotami zabezpiecza miejsce zdarzenia.

Drugie założenie polegało na sprawdzeniu szkoły przez policjantów z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego po informacji o podłożonym ładunku wybuchowym. Powiadomiona zostaje dyrekcja szkoły, a następnie zarządzona jest ewakuacja uczniów. Dowódca akcji w porozumieniu z innymi podmiotami zapewnia bezpieczeństwo podczas ewakuacji i kieruje działaniami na terenie szkoły.

Mimo, że były to tylko ćwiczenia, to jednak wszyscy uczestnicy profesjonalnie zrealizowali założenia scenariusza. Dzięki takim wspólnym działaniom służby ratunkowe nabierają doświadczenia, co pozwoli na szybką reakcję, gdy zaistnieje taka potrzeba.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.45 MB)

Powrót na górę strony