Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wydział do Walki z Cyberprzestępczością z Bydgoszczy „Gwiazdą Informatyki Śledczej”

Data publikacji 22.05.2015

Wydział do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy powstał niespełna 5 miesięcy temu. Policjanci tego wydziału mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Teraz jako jeden z dwóch wydziałów dw. z cyberprzestępczością w Polsce odebrali wyróżnienie „Gwiazda Informatyki Śledczej”. Ten tytuł zobowiązuje.

„Gwiazda Informatyki Śledczej” przyznana została po raz pierwszy w tym roku przez Centrum Ochrony Własności Intelektualnej. W kategorii „Skuteczność i rozwój” Wydział do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy otrzymał to wyróżnienie jako jeden z dwóch wydziałów policyjnych w Polsce. Oprócz policjantów z Bydgoszczy „Gwiazdę Informatyki Śledczej" otrzymali także policjanci z Lublina ►.

„Gwiazda Informatyki Śledczej” to tytuł przyznawany m.in. za innowacyjne podejście do problemu zwalczania cyberprzestępczości, aktywności na polu współpracy z podmiotami zewnętrznymi w zakresie szkoleń, wymiany informacji i narzędzi informatycznych służących zwalczaniu tego rodzaju przestępczości.

Przypomnijmy, że Wydział do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy powstał na początku 2015 roku. Policjanci, którzy tam pracują, muszą posiadać szczególne umiejętności, zwłaszcza w poruszaniu się w „cyberświecie”. Pomimo to, że wydział się dopiero rozwija, ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Ostatnio to policjanci tego wydziału doprowadzili do ustalenia i zatrzymania 31-latka, który na portalach aukcyjnych oszukał kilkadziesiąt osób, oferując do sprzedaży sprzęt elektroniczny i zabawki.

Policjantom z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy gratulujemy, życząc wytrwałości i dalszych sukcesów.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony