Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekając rzucał w radiowóz... doniczkami

Data publikacji 25.05.2015

19 maja br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czerwonaku zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Jednak kierowca po kilku chwilach zaczął uciekać. W trakcie ucieczki, rzucał w radiowóz… doniczkami. Ostatecznie został zatrzymany. Stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku 19 maja br. zatrzymali do rutynowej kontroli samochód marki Audi. Gdy podeszli do pojazdu, kierowca gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg. Podczas ucieczki mężczyzna nie dość, że znacznie przekraczał prędkość, wyprzedzał w niedozwolonych miejscach i stwarzał ogromne zagrożenie dla innych, co jakiś czas rzucał przez okno w ścigający go radiowóz doniczkami z ziemią. Próbował też zepchnąć policyjne auto z drogi. Policjanci zachowali do końca zimną krew i ostatecznie zatrzymali uciekiniera.

Okazało się, że jest nim 19-latek z woj. lubuskiego. Był trzeźwy, lecz nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć powodów swojego zachowania. W samochodzie policjanci znaleźli woreczki strunowe i nasiona konopi. Nastolatek został zatrzymany, stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie kierowcy za popełnione wykroczenia. 19-latkowi grozi wieloletnia utrata prawa jazdy i 5 tysięcy zł grzywny.

(KWP w Poznaniu / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.36 MB)

Powrót na górę strony