Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małżeństwo z Inowrocławia interweniowało w sprawie pijanego kierowcy

Data publikacji 26.05.2015

Małżeństwo z Inowrocławia ma swój udział w zatrzymaniu pijanego kierowcy. Po tym jak tylko małżonkowie nabrali podejrzeń, że jadący passatem może być pijany, wezwali policję i sami interweniowali. Postawę inowrocławian nagrodził Prezydent Inowrocławia i Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu.

Wczoraj (25.05.2015 r.) wyjątkowe podziękowania za obywatelską postawę z rąk Prezydenta Miasta Inowrocławia Pana Ryszarda Brejzy i Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Mirosław Elszkowskiego odebrało małżeństwo z Inowrocławia. Usłyszeli oni słowa uznania i życzenia. Otrzymali też okolicznościowe listy gratulacyjne i upominki.

Wszystko to za sprawą reakcji inowrocławianki i jej męża, którzy spowodowali, że do aresztu trafił potencjalny zabójca. To oni właśnie 11 maja około godz. 20.00 podejrzewając, że ul. Wojska Polskiego jedzie przed nimi pijany kierowca, nie zawahali się działać. Widzieli jak kierujący passatem mężczyzna zjeżdża z prawej strony na lewą, uderza w krawężnik i zatrzymuje się. Gdy dobiegli do niego, jego zachowanie potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna ledwo stał na nogach, a samochód próbował otwierać telefonem. Dalej już nie pojechał, bo skutecznie uniemożliwiono mu to.

Wezwany patrol sprawdził stan trzeźwości 55-letniego mężczyzny. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, dlatego trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kierowania samochodem po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia i z pewnością szybko nie odzyska uprawnień do kierowania.

Zachowanie i postawa inowrocławian jak najbardziej zasługują na gratulacje i słowa uznania. Jak sami mówią, to było dla nich oczywiste. Czuli, że nie mogą być w takim przypadku bierni. Brawo!

(KWP w Bydgoszczy / mo)
 

Powrót na górę strony