Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 8,5 tys. porcji narkotyków, fałszywe banknoty oraz samochód z przerobionym nr VIN

Data publikacji 26.05.2015

Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez polkowickich policjantów, a podejrzany m.in. o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w jego miejscu zamieszkania znaleźli blisko 8,5 tys. porcji handlowych amfetaminy i marihuany. Zabezpieczono również wagę elektroniczną służącą do porcjowania środków odurzających i plastikowe woreczki strunowe. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności ujawniono jeszcze kilka fałszywych banknotów o nominale 20 i 100 zł oraz samochód osobowy m-ki Renault z przerobionymi numerami VIN. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego polkowickiej komendy ustalili i zatrzymali 22-latka podejrzanego m.in. o przestępstwa narkotykowe. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 8,5 tys. porcji amfetaminy i marihuany. Oprócz tego ujawniono jeszcze wagę elektroniczną oraz kilkadziesiąt sztuk woreczków strunowych służących do porcjowania narkotyków.
 
Ponadto w toku dalszych czynności policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilka fałszywych banknotów o nominale 20 i 100 zł oraz samochód osobowy m-ki Renault z przerobionymi numerami VIN.
 
Zatrzymany decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Ponadto funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie jeszcze handel nimi. Za naruszenie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Obecnie śledczy szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również to skąd pochodziły zabezpieczone narkotyki oraz fakt posiadania fałszywych pieniędzy i przerobienia numeru VIN pojazdu. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony