Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czerpali korzyści z nierządu. Zostali zatrzymani

Data publikacji 28.05.2015

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy nad tą sprawą pracowali od dłuższego czasu. Zdobywali informacje i gromadzili dowody przeciwko osobom czerpiącym korzyści z prostytucji. Współpraca w tej sprawie z Prokuraturą Rejonową Bydgoszcz-Południe pozwoliła na pierwsze zatrzymania.

W ręce policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wpadło dwóch bydgoszczan. 31 i 29-latek zostali zatrzymani we wtorek (26.05.015 r.) na ulicach Bydgoszczy.

Jak wynika z wiedzy policjantów, mężczyźni są członkami zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. czerpaniem korzyści z prostytucji oraz handlem narkotykami. Pod ich „opieką” były kobiety trudniące się nierządem w okolicach Bydgoszczy, na drodze krajowej. Zatrzymani zajmowali się m.in. ich dowożeniem na miejsce świadczenia „usług”, czy ułatwianiem nierządu w inny sposób. Z tego tytułu uzyskiwali znaczne zyski.

Wczoraj (27.05) bydgoszczanie trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. czerpania korzyści z nierządu i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Po ich przesłuchaniu prokurator zdecydował o złożeniu wniosków o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.3 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja