Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienia i nagrody dla mazowieckich policjantów

Data publikacji 28.05.2015

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Korczak wręczył nagrody wyróżniającym się policjantom i pracownikom garnizonu mazowieckiego. W obecności przełożonych funkcjonariuszy Komendant Wojewódzki podziękował nagrodzonym za aktywną i pełną poświęcenia służbę.

Dzisiaj, 28 maja podczas uroczystej zbiórki w Komedzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu za wzorowe wykonywanie zadań służbowych i zaangażowanie wyróżnieni zostali funkcjonariusze i pracownicy Policji garnizonu mazowieckiego.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji wyróżnił funkcjonariuszy  miedzy innymi  za rozpracowanie grupy przestępczej zajmującej się włamaniami i kradzieżami na plebaniach. Policjanci zatrzymali do tej sprawy trzy osoby, wobec których zastosowano areszt tymczasowy. Sprawcom udowodniono włamania do trzech plebanii, nie tylko na Mazowszu. Sprawa jest rozwojowa, planowane są kolejne zatrzymania.

Uhonorowano również funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu którzy zatrzymali cztery osoby, które zajmowały się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Na ich plantacji rosło ponad 650 krzewów konopi, co stanowi równowartość ponad 14 kg gotowej marihuany wartej na czarnym rynku ponad 700 tys. zł.

Natomiast policjanci z KPP w Mławie nagrodzeni zostali za ustalenie i rozbicie grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów w województwie mazowieckim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim. Do sprawy zatrzymano cztery osoby, odzyskano kilka skradzionych wcześniej samochodów i części samochodowych. Łączna wartość odzyskanego mienia wynosi blisko 80 tys. zł.

W obecności przełożonych funkcjonariuszy  i pracowników, Komendant Wojewódzki pogratulował i podziękował nagrodzonym za aktywną i pełną poświęcenia służbę.


(KWP w Radomiu / mj)

  • Wyróżnienia i nagrody dla mazowieckich policjantów #1
  • Wyróżnienia i nagrody dla mazowieckich policjantów #3
  • Wyróżnienia i nagrody dla mazowieckich policjantów #4
  • Wyróżnienia i nagrody dla mazowieckich policjantów #5
  • Wyróżnienia i nagrody dla mazowieckich policjantów #6
Powrót na górę strony