Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pokaz sprzętu specjalistycznego służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

Data publikacji 28.05.2015

Mnóstwo atrakcji czekało wczoraj na mieszkańców, którzy przyszli na wrocławski Rynek. W godzinach południowych odbyła się tam prezentacja sprzętu specjalistycznego służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Swoje wyposażenie zaprezentowali m.in. funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, ratownicy medyczni, wodni i górscy, a także żołnierze. Prezentacja sprzętu odbyła się w ramachzintegrowanych ćwiczeń – VIP 2015, które zostały przeprowadzone w godzinach rannych, w tym samym miejscu.

27 maja 2015 r. w godzinach od 11.00 – 14.00, na wrocławskim Rynku odbyła się prezentacja sprzętu specjalistycznego, wykorzystywanego przez różne służby do działań ratowniczo – porządkowych. Swoje ekspozycje wystawiły Policja, Straż Graniczna, BOR, Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe, biorące wcześniej, w tym samym dniu, udział w zintegrowanych ćwiczeniach VIP 2015, zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Oprócz wymienionych służb sprzęt zaprezentowali również ratownicy GOPR i WOPR, żołnierze z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Na prezentację sprzętu, zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, zaproszono dzieci z wrocławskich placówek oświatowych, a także mieszkańców.

Odwiedzając stoiska policyjne, można było zobaczyć m.in. robota pirotechnicznego oraz inne specjalistyczne wyposażenie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, motocykle i samochody policjantów ruchu drogowego, poduszkowiec funkcjonariuszy Komisariatu Wodnego Policji, a także policyjny ambulans monitoringu wizyjnego – ruchome centrum dowodzenia. Na najmłodszych czekał ich przyjaciel – Komisarz Lew, który chętnie pozował z dziećmi do zdjęć.

Na wrocławskim Rynku można było także obejrzeć m.in. sprzęt ratownictwa wodnego, karetki, sprzęt ratownictwa chemicznego i podwodnego, symulator zderzeń, czy też zobaczyć, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.17 MB)

Powrót na górę strony