Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja inaugurująca Kameralne Lato

Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu jest jednym z współorganizatorów tegorocznej ósmej już edycji ogólnopolskich spotkań filmowych „Kameralne Lato”, które odbędą się w lipcu. Gościem specjalnym konferencji inaugurującej projekt filmowy była aktorka Anna Mucha – ambasadorka Festiwalu.

Festiwal "Kameralne Lato” na dobre zadomowił się już w Radomiu. W tym roku będzie to ósma edycja tego projektu filmowego dla młodych twórców. Jest to jedna z największych cyklicznych imprez filmowych w kraju, na której prezentowane są polskie filmy, w tym krótkometrażowe. Od początku festiwalu jego częścią integralną są warsztaty filmowe, w czasie których młodzi twórcy pod okiem znanych aktorów, reżyserów, operatorów przechodzą pełną drogę realizacji filmów: od scenariusza, przez montaż, aż do uroczystej prezentacji filmu fabularnego.

Podobnie, jak w roku ubiegłym współorganizatorem festiwalu jest Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. Mazowieccy policjanci będą służyć pomocą młodym filmowcom z czasie trwania całego festiwalu i przekazać im wartości prewencyjne.

Tegoroczny festiwal będzie trwał od 5 do 11 lipca.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony