Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudownuczek zatrzymany

Data publikacji 31.05.2015

„Babciu maiłem wypadek…”-tak zaczęła się rozmowa oszusta z 54-letnią mieszkanką gminy Brody. Sprawca podając się za wnuka kobiety, usiłował wyłudzić 10 tysięcy złotych. Dzięki wspólnym działaniom kobiety z policjantami Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Brodach, został zatrzymanym 27-letni mieszkaniec Starachowic, który przyjechał po odbiór pieniędzy.

Całe zdarzenie miało miejsce w piatek tuż przed godziną 11. Do 54-letniej mieszkanki gminy Brody zadzwonił mężczyzna, który zaczął rozmowę mówiąc: „Babciu miałem wypadek…”. Mężczyzna powiedział, że spowodował wypadek i musi zapłacić kilkanaście tysięcy złotych za uszkodzony samochód, by sprawa nie trafiła do sądu. 

Jak się okazało policyjne apele i ostrzeżenia przekazywane środkami masowego przekazu, przyniosły efekty. Kobieta domyślając się, że rozmówcą jest oszust zapytała go: „Pawełku, czy to Ty?”. Mężczyzna potwierdził, jednocześnie nieświadomie podszywając się pod krewnego, który w rzeczywistości jest świętokrzyskim policjantem. Mieszkanka gminy Brody oświadczyła, że ma tylko 10 000 złotych i może go nimi wspomóc, po czym umówił się na przekazanie pieniędzy.

Kobieta po zakończonej rozmowie zadzwoniła do krewnego informując go o całej sytuacji. Policjant dokładnie poinstruował 54 –latkę, co dalej powinna zrobić. Po godzinie 12 fałszywy wnuczek zgłosił się po odbiór pieniędzy. Do stojącej przed swoim domem kobiety podszedł młody mężczyzna i w chwili, gdy miał on otrzymać kopertę z gotówką został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Okazał się nim 27 –letni mieszkaniec Starachowic, który trafił do policyjnego aresztu. Teraz stróże prawa będą ustalać jak udział miał zatrzymany w przestępczym procederze. Mężczyzna dziś będzie doprowadzony do prokuratury. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział kare do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Kielce / ik

Film Pseudownuczek zatrzymany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pseudownuczek zatrzymany (format flv - rozmiar 1.59 MB)

Powrót na górę strony