Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przez trzy powiaty, został zatrzymany

Data publikacji 01.06.2015

Dziś w nocy jędrzejowscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed funkcjonariuszami przez trzy powiaty, łamiąc wszelkie zasady ruchu drogowego oraz stwarzając zagrożenie dla innych. Pościg zakończył się w rejonie Skarżyska Kamiennej. Tam 27-latek uderzył w barierę ochronną znajdującą się przy drodze. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Dzisiaj przed godziną 2:00 w nocy dyżurny jędrzejowskiej komendy został powiadomiony o osobowym BMW, którego kierowca wykonuje niebezpieczne manewry, jadąc trasą nr. 7. Patrol  drogówki bardzo szybko napotkał wskazany samochód w rejonie miejscowości Diament. Mimo że policjanci byli radiowozem oznakowanym i wydawali sygnały do zatrzymania, pirat drogowy lekceważył je i nie zatrzymywał samochodu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za uciekającym BMW.

Kierowca samochodu w trakcie jazdy łamał wszelkie zasady ruchu drogowego oraz - uciekając - stwarzał zagrożenie dla innych. Omijał wysepki, jechał pod prąd, wymijał inne pojazdy z prawej strony. Nieodpowiedzialny kierowca przejechał aż przez trzy powiaty. Wspólne działania z policjantami z powiatów kieleckiego i skarżyskiego doprowadziły do zatrzymania BMW, którego kierowca, chcąc ominąć blokadę drogową w rejonie Skarżyska Kamiennej, uderzył w barierę drogową.

Jak się okazało, pirat drogowy to 27-letni mieszkaniec Ukrainy, a powodem jego szaleńczej ucieczki był alkohol, który wcześniej wypił. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał przy sobie prawa jazdy, ubezpieczenia pojazdu oraz dowodu rejestracyjnego. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwieje, za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Natomiast za nielegalny pobyt na terenie naszego kraju czeka go deportacja.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony