Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzież 4 tys. ton kruszywa

Data publikacji 01.06.2015

40 zarzutów związanych z kradzieżą i paserstwem usłyszeli trzej mieszkańcy powiatu krapkowickiego. Dwóch z nich policjanci podejrzewają między innymi o kradzież blisko 4 tys. ton kamienia wapiennego. Podejrzani przyznali się do stawianych zarzutów. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Krapkowic otrzymali zgłoszenie o kradzieży kamienia wapiennego z jednego z krapkowickich zakładów. Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że dwaj pracownicy w wieku 45 i 57 lat, wykorzystując służbowe samochody ciężarowe, od listopada 2013 roku do końca marca 2015 roku wywozili kamień wapienny z zakładu pracy. Kruszywo trafiało do ich znajomego.

Policjanci szacują, że w ten sposób skradziono blisko 4 tys. ton kamienia wapiennego. Żeby wywieźć taką ilość kamienia z zakładu mężczyźni musieli zrobić ponad 300 kursów12-tonową ciężarówką. Przedstawiciel pokrzywdzonej firmy wycenił straty na prawie 40 tys. złotych.

56-letni mężczyzna, do którego trafiał kruszec, usłyszał zarzuty paserstwa. Łącznie wszyscy trzej podejrzani usłyszeli 40 zarzutów, za które może im grozić do 5 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony