Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione w Niemczech subaru

Data publikacji 01.06.2015

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP odzyskali subaru, które kilka dni temu zostało skradzione w miejscowości Nordhausen w Niemczech. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 30-37 lat podejrzewanych o paserstwo samochodu. Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu dla 30-letniego Jarosława G. i 37-letniego Artura B. 32-letni Daniel S. został objęty policyjnym dozorem. Za paserstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Działania policjantów stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy sprowadzili do Polski skradzione w Niemczech subaru. Pochodzący z Warszawy 37-letni Artur B., 30-letni Jarosław G. i 32-letni Daniel S. zostali zatrzymani.

Samochód o wartości 80 tysięcy złotych został kilka dni temu skradziony w miejscowości Nordhausen. W trakcie zatrzymania policjanci zabezpieczyli również tzw. samochód roboczy marki Hyundai i30, najprawdopodobniej z przerobionymi numerami identyfikacyjnymi oraz pieniądze na poczet przyszłych kar.

Mężczyźni już wcześniej byli znani policjantom i zatrzymywani za podobne przestępstwa. Ostatni raz we wrześniu ubiegłego roku za kradzież nissana, również w Niemczech.

Policjanci przedstawili Arturowi B., Jarosławowi G. oraz Danielowi S. zarzuty paserstwa. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 37-letniego Artura B. i 30-letniego Jarosława G. tymczasowy areszt na 3 miesiące. Daniel S. został objęty policyjnym dozorem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ.

(KSP / mw)

  • Policjant pilnuje zatrzymanego
  • Policjant przesłuchuje jednego z zatrzymanych

Film Odzyskane subaru skradzione w Niemczech. Policjant prowadzi jednego z zatrzymanych paserów.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odzyskane subaru skradzione w Niemczech. Policjant prowadzi jednego z zatrzymanych paserów. (format flv - rozmiar 865.84 KB)

Powrót na górę strony