Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione bmw

Data publikacji 01.06.2015

Warte 60 tysięcy złotych osobowe bmw, skradzione pod koniec maja na terenie Niemiec, odzyskali policjanci ze strzeleckiej drogówki. Mundurowi zatrzymali również w tej sprawie 32-latka, który kierował kradzionym pojazdem. O jego dalszym losie zdecyduje teraz Sąd.

W czwartek (28 maja) kilkanaście minut po godzinie 19:00 policjanci z wydziału ruchu drogowego strzeleckiej komendy, patrolując odcinek drogi krajowej nr 22 z  Dobiegniewa w kierunku Wałcza, zauważyli osobowe bmw na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Policjanci, podejrzewając, że samochód może pochodzić z kradzieży, jechali za nim kilka kilometrów, szukając odpowiedniego miejsca do zatrzymania. Wreszcie w Rolewicach, przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych mundurowi zatrzymali do kontroli poprzedzające ich auto.

Po sprawdzeniu okazało się, że bmw zostało skradzione dzień wcześniej na terenie Niemiec, a kierowcą jest 32-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Strzelcach, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie. Odzyskane auto stróże prawa zabezpieczyli na parkingu policyjnym. Dzień później 32-latek został przesłuchany  i usłyszał zarzut paserstwa. Przyznał się do zarzucanego czynu, grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Film Zatrzymanie skradzionego BMW

Pobierz plik Zatrzymanie skradzionego BMW (format mp4 - rozmiar 4.26 MB)

Powrót na górę strony