Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się w Niemczech

Data publikacji 01.06.2015

Żaden poszukiwany ukrywający się przed organami ścigania nie może czuć się bezkarny. Nawet jeśli uciekł przed wymiarem sprawiedliwości poza granice naszego kraju. Przekonał się o tym 49-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania. W ramach ekstradycji mężczyznę sprowadzono już do Polski i tu odpowie za wszystkie popełnione przestępstwa.

49-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego był poszukiwany od kwietnia 2012 roku. Wydano za nim list gończy, szukał go Sąd Okręgowy w Szczecinie. Wobec mężczyzny orzeczono bowiem tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy za przestępstwo przeciwko zdrowiu i życiu.

Sprawą poszukiwanego 49-latka zajmowali się  początkowo kryminalni ze Stargardu. Rok temu sprawę przejęli  policjanci  zespołu poszukiwań celowych KWP w Szczecinie. To oni za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP ustalili dokładny adres poszukiwanego. Okazało się, że mężczyzna ukrywał się na terenie Niemiec. Policjanci wystąpili do sądu o wydanie wobec niego Europejskiego Nakazu Aresztowania. Po uzyskaniu dokumentu niemiecka policja zatrzymała 48-latka.

Rozpoczęto zatem procedurę ekstradycyjną i dwa dni temu mężczyzna został przewieziony do Polski i osadzony w zakładzie karnym w Stargardzie Szczecińskim.

ENA jest często stosowanym narzędziem w ściganiu przestępców z różnych krajów i umożliwia doprowadzenie ich przed oblicze sądów. Teraz to samo spotka 49-latka, który odpowie  teraz za  przestępstwo popełnione na terenie naszego kraju.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony