Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna akcja policyjnych negocjatorów

Data publikacji 01.06.2015

Liczne szkolenia połączone z doświadczeniem, które przynosi im codzienna służba, sprawiły, że kolejne życie zostało ocalone. Policyjni negocjatorzy z Gorzowa po trwającej blisko trzy godziny rozmowie dotarli do 39-latka z ul. Warszawskiej, który gotowy był zdecydować się na desperacki krok.

Oficer  Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. otrzymał wezwanie do jednego z mieszkań na ul. Warszawskiej w Gorzowie Wlkp. Sygnał pojawił się w poniedziałek, 1 czerwca br. przed 7:00. Po dwóch minutach na miejsce dotarł patrol policjantów ze sztabu gorzowskiej komendy. Szybko okazało się jednak, że w tym przypadku rutynowa interwencja mogłaby okazać się niewystarczająca. Wszystko przez to, że 39-letni mężczyzna stojąc na 3 piętrze budynku zagroził, że zdecyduje się na desperacki krok. Policjanci wiedzą, że w takich sytuacjach niezbędne jest doświadczenie policyjnych specjalistów, którzy w tego rodzaju zdarzeniach znają się najlepiej. Pierwszeństwo w tej sytuacji objęli zatem sprowadzeni negocjatorzy z Komendy Miejskiej oraz Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Wspólne doświadczenie  w takich momentach miało zaprocentować sprowadzeniem desperata i przekazaniem go w ręce medyków. „Służba negocjatorów polega na pracy w zespole i oparta jest na wiedzy, doświadczeniu, umiejętnościach oraz pełnym zaufaniu. Katalog tych cech musi jednak zostać uzupełniony empatią, która jest zdefiniowana w dewizie „Po pierwsze człowiek”- tłumaczy nadkom. Dariusz Maciejewski- Koordynator Nieetatowego Zespołu Negocjatorów Policyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
 
Tak było i tym razem. Po trwającej blisko trzy godziny rozmowie, policyjni negocjatorzy odwiedli 39-latka od próby samobójczej i przekazali go w ręce pogotowia ratunkowego. W akcji uczestniczyli policyjni specjaliści z Komendy Miejskiej oraz Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Stworzyli jeden zespół, który po raz kolejny uratował ludzkie życie.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony