Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono kontener z nietypową zawartością

Data publikacji 01.06.2015

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu ujawnili miejsce przechowywania przedmiotów pochodzących z kradzieży. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko tysiąc sztuk różnego rodzaju artykułów. W sprawie zatrzymano 54-letniego kaliszanina, który „skupował” przedmioty pochodzące z przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Pod koniec maja br. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, w jednej z miejscowości na terenie gm. Blizanów, zlokalizowali "dziuplę". Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że ma tam być przechowywany towar pochodzący z różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń.

Policjanci weszli na teren działki budowlanej na której znajdował się kontener. Ta ogromna, metalowa skrzynia wyposażona była w specjalny system monitoringu wizyjnego oraz profesjonalny alarm z czujnikiem ruchu. Wewnątrz kontenera policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Kalisza.

Kryminalni zabezpieczyli m.in. różnego rodzaju elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy, telefony komórkowe, artykuły spożywcze oraz chemiczne, kosmetyki, odzież, ręczniki, pościele, książki, zabawki oraz alkohol. Rzeczy były skrupulatnie posegregowane. Część przedmiotów znajdowała się na specjalnie przygotowanych półkach, pozostałe rzeczy zapakowane były w kartony. W jednym z pudeł policjanci zabezpieczyli blisko 2 tys. sztuk dopalaczy.

Oględziny odnalezionych rzeczy trwały blisko dwie doby. Jednorazowo na miejscu zdarzenia pracowało blisko dwudziestu policjantów dochodzeniowo-śledczych, funkcjonariuszy wydziału kryminalnego oraz techników kryminalistyki.

21 maja br. został zatrzymany właściciel działki, który ukrywał się przed policjantami. 54-latek usłyszał zarzut paserstwa. Przyznał się do zarzucanego czynu. Okazało się, że kradzione przedmioty „skupował” od kilku miesięcy. Osoby, które dostarczały mu nielegalne towary, w zamian otrzymywały dopalacze.

Do chwili obecnej potwierdzono już, że część zabezpieczonego towaru pochodzi z kradzieży oraz z włamań dokonywanych na terenie miasta Kalisza oraz powiatu kaliskiego. Jednak w dalszym ciągu policjanci identyfikują pozostałe przedmioty i ustalają prawowitych właścicieli zabezpieczonego mienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Kontener za skradzionymi rzeczami

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kontener za skradzionymi rzeczami (format flv - rozmiar 18.02 MB)

Powrót na górę strony