Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udawał dziennikarza i oszukiwał. Zatrzymali go policjanci

Data publikacji 02.06.2015

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum, pod nadzorem tarnowskiej prokuratury, prowadzą dochodzenie przeciwko 20-letniemu mieszkańcowi Tarnowa, podszywającemu się za dziennikarza znanych rozgłośni radiowych i wyłudzającemu pieniądze od zleceniodawców kampanii reklamowych. Zatrzymany kilka dni temu mężczyzna usłyszał 7 zarzutów oszustw, ale już dziś wiadomo, że skala przestępstw, jakich się dopuścił, będzie dużo większa. 20-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Podawał się za dziennikarza znanych rozgłośni radiowych. Kontaktował się z przedstawicielami różnych firm, oferując  wykonanie kampanii reklamowych. Za zleconą usługę pobierał opłaty od 90 do 400 złotych, wręczając  dowody wpłaty gotówki. Pozostała część kosztów związanych z emisją reklam na radiowych antenach, jak zapewniał, miała być pokryta ze środków unijnych. Jednak, jak nie trudno się domyślić, z podjętych zobowiązań nigdy się nie wywiązał, a zebrane pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Na trop oszusta wpadli policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum. Odkryli mechanizm działania i dotarli do przedstawicieli kilku pokrzywdzonych firm. Ustalili, że działający od końca 2013 roku mężczyzna mógł oszukać nawet kilkadziesiąt osób z Tarnowa i okolic.

Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu. W jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt dowodów wpłaty za nigdy niezrealizowane usługi reklamowe.

20-latek usłyszał na razie zarzuty 7 oszustw na  ponad 1600 złotych, ale czynów na jego koncie z pewnością przybędzie. Już dziś wiadomo, że skala nielegalnego procederu będzie dużo większa.

Prokuratura w Tarnowie, do której został doprowadzony, zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony