Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży samochodu

Data publikacji 02.06.2015

Policjanci z Poznania zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzież citroena C4. Auto o wartości ponad 40 tysięcy złotych odzyskano zanim właściciel zgłosił jego utratę. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

25 maja br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w czasie wolnym od służby dostrzegli na terenie Lubonia trzech znanych im mężczyzn powiązanych z przestępczością samochodową, którzy w sposób podejrzany interesują się jednym z zaparkowanych pojazdów. Po uruchomieniu pojazdu jeden z nich wsiadł do niego i odjechał. W trakcie drogi do Poznania jego koledzy swoim samochodem „pilotowali” skradzionego citroena.

Mężczyźni poruszali się  w kierunku poznańskiej Wildy. W chwili, gdy wjechali na jedno z zamkniętych osiedli, obserwujący ich policjanci o wszystkim poinformowali swoich kolegów w służbie. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, zatrzymali trójkę mężczyzn. W samochodzie, którym się poruszali, znaleźli urządzenie do uruchamiania pojazdów bez kluczyka i manipulatory do otwierania drzwi. Policjanci zabezpieczyli znalezione przedmioty.

Podejrzani są dobrze znani policji. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Prokuratura zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego w wysokości 7 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony