Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał motocyklem 203 km/h, już stracił prawo jazdy

Data publikacji 02.06.2015

19-latek odpowie przed sądem za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Mężczyzna jechał swoim motocyklem 203 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 90 km/h. Jego zachowanie na drodze zarejestrowali wideorejestratorem policjanci. Za to wykroczenie już stracił prawo jazdy i dodatkowo grozi mu wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło wczoraj (31.05.2015 r.) na drodze krajowej nr 5, w miejscowości Cotoń, w powiecie żnińskim. To tam patrolujący drogę policjanci nieoznakowany radiowozem, wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli jadącego z dużą prędkością motocyklistę. Kierowca przewoził także pasażera. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy kierowca jedzie zgodnie z przepisami.

Przeprowadzony pomiar prędkości motocyklisty wykazał, że policjanci nie mylili się. Kierowca w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h jechał aż 203 km/h. W związku z tym został zatrzymany do kontroli drogowej.

Kierowcą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego, którego mundurowi poinformowali o naruszeniu przepisów ruchu drogowego i związanych z tym konsekwencjach.

Mężczyźnie policjanci odebrali prawo jazdy za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. O dalszych konsekwencjach prawnych dla 19-lata zdecyduje sąd. Grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Film Pirat drogowy na motocyklu w oku wideorejestratora

Pobierz plik Pirat drogowy na motocyklu w oku wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 19.18 MB)

Powrót na górę strony