Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 7 listami gończymi do wczoraj cieszył się wolnością

Data publikacji 02.06.2015

33-latek poszukiwany 7 listami gończymi oraz nakazem doprowadzenia do zakładu karnego już nie cieszy się wolnością. Mężczyzna, który do odsiadki miał łącznie 6 lat pozbawienia wolności, rok temu uciekł z zakładu karnego i przez ten czas ukrywał się. Aż do wczorajszego dnia, kiedy namierzyli go w jednym z mieszkań w Łęcznej kryminalni z KWP w Lublinie. Zaskoczony zatrzymaniem 33-latek trafił do aresztu śledczego.

33-letni Robert P. od około roku ukrywał się po tym, jak będąc osadzonym w jednym z Zakładów Karnych na Lubelszczyźnie, uciekł z niego. Mężczyzna wykorzystał moment, kiedy wykonywał prace wolnościowe. Tak zasmakował wolności już pierwszego dnia, że do zakładu karnego nie wrócił.

Jak się okazało, 33-latek poszukiwany był w sumie 7 listami gończymi wydanymi przez sądy w różnych miastach naszego kraju, np. w Radomiu, czy Pruszkowie, a także Prokuraturę Rejonową w Chełmie. Oprócz tego wydano nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego. Łącznie mężczyzna do odsiadki ma 6 lat, głównie za oszustwa, ale również sprawy alimentacyjne.

Z ustaleń lubelskich policjantów wynikało, że ten ukrywał się poza terenem województwa lubelskiego. Kiedy powrócił, kryminalni próbowali go namierzyć. 33-latek do wczorajszego dnia cieszył się wolnością. Rano policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zapukali do jednego z mieszkań łęczyńskiego wieżowca. Będący w ich zainteresowaniu mężczyzna nie krył zaskoczenia z wizyty policjantów, tak samo jak i jego znajoma, u której pomieszkiwał.

Prosto z Łęcznej zatrzymany przewieziony został do Lublina i osadzony w areszcie śledczym. Niebawem 33-latek odbędzie zasądzoną karę.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony