Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wypłacić 800 tys. złotych

Data publikacji 02.06.2015

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. 22-latek, posługując się dokumentem należącym do innej osoby, próbował podjąć z konta 800 tys. złotych nienależące do niego. Chcąc uniknąć zatrzymania, ratował się ucieczką - bezskutecznie. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu Adama M. na 3 miesiące.

Zdarzenie miało miejsce w jednym z banków w centrum miasta. Do placówki wszedł młody mężczyzna, który poprosił o wypłatę pieniędzy znajdujących się na rzekomo jego koncie. W tym celu przedłożył dowód osobisty.

Podejrzenia pracowników banku wzbudziło zdjęcie w okazanym przez 22-latka dokumencie, które nie odpowiadało faktycznemu wyglądowi osoby, chcącej wypłacić pieniądze. Kiedy mężczyzna zorientował się, że coś jest nie tak i że nie dojdzie do sfinalizowania wypłaty, spanikował i szybkim krokiem opuścił bank.

Powiadomieni o próbie oszustwa policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego natychmiast udali się pod wskazany adres. Mężczyzna na ich widok zaczął uciekać, szybko został przez policjantów zatrzymany i obezwładniony.

Śródmiejska prokuratura prowadzące śledztwo w tej sprawie postawiła Adamowi M. zarzut oszustwa mienia znacznej wartości, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Również na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

(KSP / mg)

Film Mężczyzna podejrzany o oszustwo

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Mężczyzna podejrzany o oszustwo (format flv - rozmiar 678.44 KB)

Powrót na górę strony