Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

96 zarzutów dla biznesmenów

Data publikacji 02.06.2015

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą raciborskiej komendy Policji zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 96 zarzutów dwóm mężczyznom. Ustalono, że w 2014 roku kilkadziesiąt razy wyłudzili oni towar w postaci artykułów spożywczych, który następnie sprzedawali w hurtowniach na terenie województwa opolskiego. Mężczyźni osiągnęli z tego tytułu zyski przekraczające 600 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą uzyskali informację o osobach zajmujących się wyłudzaniem z hurtowni artykułów spożywczych. Z uwagi na skomplikowanie i wielowątkowość, śledczy pracowali nad sprawą kilka miesięcy. W tym czasie ustalono i przesłuchano kilkadziesiąt  osób. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na to, by 26 maja raciborscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego i 48-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W całej sprawie zatrzymanym przedstawiono 96 zarzutów.

Jak wynika z ustaleń policjantów, przestępczy proceder, który trwał od lipca do października 2014 roku, pozwolił sprawcom na osiągnięcie zysku w wysokości przekraczającej 622 tysiące złotych. Wobec mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz zabezpieczył roszczenia pokrzywdzonych do kwoty 627 tysięcy złotych.

Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymany jeden z podejrzanych
Powrót na górę strony