Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni drogowi piraci w rękach mazowieckich policjantów

Data publikacji 02.06.2015

104 prawa jazdy zatrzymali mazowieccy policjanci na terenie garnizonu mazowieckiego od czasu wejścia w życie nowych przepisów w ruchu drogowych. Ci, którzy stracili swoje uprawnienia, rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali prawa jazdy tym kierowcom w trosce o bezpieczeństwo ich samych oraz innych użytkowników dróg. Jednym z niechlubnych rekordzistów jest 33-letni mieszkaniec Sochaczewa, który przekroczył prędkość o ponad 130 km na godzinę.

Od kilkunastu dni obowiązują nowe przepisy dotyczące kierujących pojazdami, między innymi ten, który mówi, że podstawą zatrzymania prawa jazdy podczas kontroli drogowej jest ujawnienie przez uprawnionego funkcjonariusza kierowania pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymywali prawa jazdy tym kierowcom w trosce o bezpieczeństwo ich samych oraz innych użytkowników dróg. Policjanci "drogówki" na Mazowszu ujawnili już 104 takie przypadki. Kierowcy, którzy stracili prawa jazdy, w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością  ponad 100 km/h.

Niechlubnym rekordzistą tej statystyki jest 33-letni mieszkaniec Sochaczewa. Pod koniec ubiegłego tygodnia w miejscowości Karłowo (pow. sochaczewski) policjanci „drogówki” z miejscowej komendy powiatowej zatrzymali do kontroli bmw. Kierowca samochodu, w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością ponad 180 km na godzinę. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Nałożono na niego także mandat karny w wysokości 500 zł.

(KWP w Radomiu / mg)

Film Pirat drogowy w oku wideorejestratora

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pirat drogowy w oku wideorejestratora (format flv - rozmiar 2.82 MB)

Powrót na górę strony