Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Andrzejki" - piłeś nie jedź

Data publikacji 30.11.2007

Prowadzenie pojazdów przez osoby będące pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu stanowią w dalszym ciągu ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Liczba tych osób wzrasta szczególnie w okresie różnego rodzaju spotkań towarzyskich związanych z popularnymi imieninami np. "Andrzejkami” zwłaszcza, że świętowanie w tym roku przypada na dni weekendowe

Policjanci województwa łódzkiego w dniach 1 – 3 grudnia 2007 roku (sobota - poniedziałek) przeprowadzać będą wzmożone kontrole. Akcja pod hasłem "ANDRZEJKI” ukierunkowana jest na ujawnianie nietrzeźwych kierujących .

Policjanci oczekują, że akcja przyniesie spodziewane efekty i w tym roku mniej osób "wsiądzie za kółko na podwójnym gazie”. Jeżeli uczestniczymy w spotkaniu zakrapianym alkoholem zadbajmy o to, aby nikt kto pił procentowy trunek nie kierował pojazdem. Może to kosztować nie tylko utratę prawa jazdy i wyrok sądowy ale także cos co jest najcenniejsze - ludzkie życie. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi do 12 lat więzienia.

W ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku na terenie województwa łódzkiego policjanci zatrzymali blisko 8.000 nietrzeźwych kierujących, którzy odpowiedzą przed sądem karnym za przestępstwo. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony