Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brodniccy policjanci zatrzymali włamywaczy i odzyskali towar wartości ponad 200 tys. zł

Data publikacji 02.06.2015

Brodniccy policjanci podczas zorganizowanej akcji zatrzymali na gorącym uczynku czterech mężczyzn, którzy włamali się do obiektu handlowego i wynieśli z niego sprzęt o wartości ponad 200 tys. złotych. Łupem złodziei padły m.in. agregaty i elektronarzędzia. Policjanci odzyskali w całości skradziony sprzęt, który sprawcy załadowali do dostawczego mercedesa. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (1.06.br.) nad ranem brodniccy policjanci, współpracując z policjantami z KWP w Bydgoszczy, prowadzili działania. W pewnym momencie przy jednym z obiektów handlowych, w miejscowości Szabda, zauważyli zaparkowanego busa, w którym nikogo nie było. Pojazd stał w miejscu, które wzbudziło u policjantów podejrzenia. Funkcjonariusze zaczęli obserwację placu, na którym zaparkowany był dostawczy mercedes. Kiedy funkcjonariusze zauważyli grupę czterech osób wynoszącą ze sklepu z elektronarzędziami towar i ładującą go do samochodu, wkroczyli do akcji.

W ręce stróżów prawa wpadłoczterech mężczyzn w wieku od  33 do 40 lat. Jak się okazało, sprawców włamania. Wewnątrz lokalu, jeden z zatrzymanych urządził sobie libację alkoholową, podczas której pomagał kolegom w wynoszeniu i ładowaniu towaru do samochodu. 

Brodniccy policjanci zabezpieczyli  dostawczego mercedesa wypełnionego skradzionym, drogim sprzętem. Drugi z pojazdów należący do mężczyzn policjanci znaleźli na sąsiednim osiedlu. Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia i agregaty różnych marek o wartości ponad 225 tys. złotych. Przy mężczyznach znaleziono również pieniądze skradzione z kasy sklepu.

Cały skradziony ze sklepu sprzęt oraz pieniądze, po czynnościach wykonanych na miejscu przez policjantów, trafiły z powrotem do właściciela. Włamywacze zaś trafili do policyjnego aresztu w Brodnicy. Jeden z nich, podczas zatrzymania miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Zabezpieczone skradzione elektronarzędzia i agregaty
  • Zabezpieczone skradzione elektronarzędzia i agregaty
  • Zabezpieczone skradzione elktronarzędzia i agregaty
  • Prowadzenie zatrzymanego
  • Jeden z zatrzymanych włamywaczy
  • Zatrzymany do sprawy mężczyzna w policyjnym areszcie
Powrót na górę strony