Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej luksusowych samochodów zatrzymany podczas kontroli drogowej

Data publikacji 02.06.2015

Krakowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę. Dzięki swojej dociekliwości odkryli, że mężczyzna wylegitymował się podrobionymi dokumentami. Później 25-letni mężczyzna przyznał się, że jest poszukiwany listem gończym za szereg przywłaszczeń i kradzieży luksusowych samochodów.

Sprawca działał w dość prosty sposób - posługując się kompletem podrobionych dokumentów i starannie przygotowaną historią, wypożyczał różnego rodzaju samochody, a następnie znikał bez śladu. Prowadzone śledztwo w tej sprawie wykazało, że złodziej działał na wcześniej ustalone zlecenia i przywłaszczał bądź kradł tylko specyficzne modele samochodów. Łupem padały głównie luksusowe samochody klasy premium.

Policjanci kryminalni udowodnili mężczyźnie już 6 przywłaszczeń samochodów na terenie Małopolski. Udało się również odzyskać jeden ze skradzionych samochodów, który po oględzinach trafił do prawowitego właściciela.

Policjanci  ze względu na rozwojowy charakter sprawy spodziewają się kolejnych zatrzymań. Śledczy potwierdzili, że mężczyzna prowadził działalność przestępczą na terenie całego kraju.

Sąd na wniosek prokuratora prowadzącego sprawę zastosował wobec zatrzymanego 25 latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony