Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci prowadząc akcję reanimacyjną uratowali ludzkie życie

Data publikacji 02.06.2015

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego uratowali mężczyznę. Funkcjonariusze pospieszyli z pomocą 40-latkowi, który targnął się na własne życie. Dzięki prowadzonej przez nich akcji reanimacyjnej, przywrócone zostały jego funkcje życiowe. Mężczyzna trafił do szpitala. Zdaniem lekarzy pomoc przyszła w ostatniej chwili, a przeprowadzona przez policjantów reanimacja uratowała jemu życie.

Policjanci z Posterunku w Piławie Górnej uratowali mężczyznę, który targnął się na własne życie. Desperata funkcjonariusze znaleźli w jednej z altan. Policjanci odcięli wiszącego mężczyznę, po czym przystąpili do sprawdzenia funkcji życiowych. Gdy stwierdzili brak tętna oraz oddechu, niezwłocznie przystąpili do reanimacji. Po około 5 minutach akcji ratunkowej, udało się przywrócić tętno oraz oddech.

Gdy mężczyzna powrócił do samodzielnego oddychania, policjanci ułożyli go w pozycji bocznej bezpiecznej i do czasu przyjazdu zespołu ratunkowego monitorowali jego funkcje życiowe. 40-latek trafił do szpitala, gdzie obecnie przebywa pod opieką lekarzy. Specjaliści potwierdzili, że pomoc mężczyźnie przyszła w ostatniej chwili, a przeprowadzona przez policjantów reanimacja uratowała jemu życie.

Funkcjonariusze znaleźli mężczyznę dzięki zgłoszeniu jednego z mieszkańców, który poinformował o wyłamaniu skobla zabezpieczającego drzwi wejściowe do altanki. Pokrzywdzony wskazał, że prawdopodobnym sprawcą uszkodzenia mienia może być 40-letni mieszkaniec Piławy Górnej, który przebywa w swoje altance. Gdy policjanci udali się we wskazane miejsce, nikt nie reagował na pukanie. Po otworzeniu drzwi, funkcjonariusze zobaczyli wiszącego na taśmie mężczyznę. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony