Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obiecała, że załatwi mieszkanie

Data publikacji 03.06.2015

Policjanci z bielańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali i przedstawili zarzuty kobiecie, która powołując się na wpływy w jednym ze stołecznych urzędów, obiecała załatwienie przydziału mieszkania w zamian za korzyść majątkową. Teraz Agnieszce W. grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do funkcjonariuszy z bielańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją dotarła informacja, że nieznana kobieta, powołując się na wpływy w jednym ze stołecznych urzędów, przyjmowała pieniądze od osób, które ubiegały się o przydział mieszkania komunalnego, informując te osoby, że pieniądze zostaną przekazane rzekomemu pracownikowi urzędu, który ma załatwić tę sprawę.

Policjanci z Bielan pod nadzorem prokuratury podjęli działania operacyjne. Funkcjonariusze dotarli do jednej z pokrzywdzonych. Kilka dni temu, wspólnie z pokrzywdzoną, udali się w miejsce wskazane przez 39-letnią Agnieszkę W., aby tam przekazać jej w sposób kontrolowany pieniądze. W trakcie odbierania pieniędzy 39-latka został zatrzymana. Kobieta trafiła do komendy przy ulicy Żeromskiego.

Agnieszka W. już usłyszała zarzuty za to, że powołując się na wpływy w jednym ze stołecznych urzędów, utwierdzała pokrzywdzoną o istnieniu takich wpływów i podjęła się pośredniczenia przy przydzieleniu pokrzywdzonej lokalu komunalnego z zasobów gminy, w zamian za korzyść majątkową w kwocie 70 000 złotych.

Agnieszka W. przyznała się do zarzucanego czynu, teraz grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony