Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozliczają osoby powiązane ze środowiskiem dilerów - przejęto narkotyki i broń maszynową

Data publikacji 03.06.2015

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu III Policji w Krakowie, zatrzymali 21 – latka podejrzewanego o przestępczość narkotykową. Przy zatrzymanym i w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli większe ilości środków odurzających, maczetę, pistolet maszynowy i amunicję. Zatrzymany mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek, 1 czerwca br., wieczorem po tym jak policjanci wytypowali mieszkanie, w którym, jak podejrzewali, przechowywane były narkotyki i dochodzić mogło do transakcji narkotykowych. Kiedy funkcjonariusze zauważyli młodego człowieka wychodzącego z mieszkania, skontrolowali go. Okazało się, że miał przy sobie kilka gramów marihuany.

Po przeprowadzonym następnie przeszukaniu zajmowanego przez mężczyznę mieszkania policjanci ujawnili większe ilości środków odurzających: m.in. ponad 350 gramów marihuany, haszysz, amfetaminę i inne substancje, które poddawane są analizom laboratoryjnym. Zabezpieczono również maczetę oraz pistolet maszynowy i amunicję. Odnalezione zostały także różne przedmioty świadczące o identyfikowaniu się podejrzanego z jednym z krakowskich klubów piłkarskich.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających. Policjanci ustalają okoliczności związane z kolejnymi wątkami pojawiającymi się w tej sprawie – w tym m.in. nielegalnym posiadaniem broni oraz handlem narkotykami.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Wschód.

(KWP w Krakowie / mw)

 

  • Zabezpieczona broń maszynowa
  • Zabezpieczona broń, pieniądze oraz telefony
  • Zabezpieczona maczeta i narkotyki
Powrót na górę strony