Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł z nożem na sklep - trafił na 3 miesiące do aresztu

Data publikacji 03.06.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali 33-latka podejrzanego o napad na jeden ze sklepów w Lublinie. Pod koniec lutego br. zamaskowany mężczyzna grożąc nożem sterroryzował ekspedientkę i zażądał wydania pieniędzy. Gdy pokrzywdzona zaczęła krzyczeć, napastnik uciekł niczego nie zabierając. Jak się okazało, podejrzany o napad lublinianin, aktualnie przebywał w zakładzie karnym w województwie podkarpackim, gdzie odbywał karę za podobne przestępstwa. Wczoraj sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Do napadu doszło 25 lutego br. Do sklepu spożywczego przy ulicy Śliwińskiego w Lublinie wszedł mężczyzna w kominiarce. Sprawca szybkim krokiem podszedł do lady sklepowej, po czym wyjął nóż i zagroził nim pracującej tam kobiecie. Gdy pokrzywdzona zaczęła krzyczeć, napastnik niczego nie kradnąc uciekł. Kobieta nie odniosła na szczęście żadnych obrażeń.

Sprawą ustalenia napastnika zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. Operacyjne ustalenia funkcjonariuszy wskazały na 33-letniego mieszkańca Lublina. Jak się okazało, będący w ich zainteresowaniu mężczyzna, aktualne przebywał w Zakładzie Karnym w Łupkowie w województwie podkarpackim, gdzie odbywał karę za wcześniej popełnione przestępstwa, m.in. przeciwko życiu i zdrowiu.

Prosto z Łupkowa 33-latek trafił do Lublina. Wczoraj 33-letni Łukasz S. doprowadzony został do prokuratury i sądu. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ponieważ to nie jego pierwsze podobne przestępstwo w ostatnim czasie, 33-latek odpowie przed sądem w warunkach recydywy.

Wczoraj sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

(KWP w Lublinie / mw)

Film Zamaskowany napastnik wchodzi do sklepu, grozi ekspedientce nożem, gdy tak ucieka, niec nie zabierając wychodzi

Pobierz plik Zamaskowany napastnik wchodzi do sklepu, grozi ekspedientce nożem, gdy tak ucieka, niec nie zabierając wychodzi (format mp4 - rozmiar 3.23 MB)

Powrót na górę strony